Przydatne wskazówki i porady dotyczące makijażu ślubnego

Przydatne wskazówki i porady dotyczące makijażu ślubnego


Makijaż ślubny musi spełniać wiele funkcji: powinien odzwierciedlać twoją osobowość. Dopełniać Twoją kreację ślubną. Sprawić, że będziesz wyglądać jak ty, ale Twoje natualne piękno zostanie odpowiednio podkreślone. A co najważniejsze musi być trwały, aby wytrzymał przez całą ceremonię.

Podczas gdy Twoja lekki makijaż może załatwić sprawę jakieś imprezy lub rodzinnego przyjęcia, twój makijaż ślubny będzie musiał zapewnić ci znacznie więcej. Musisz upewnić się, że uda Ci się zamaskować wszystkie te nieznośne cienie, aby nie wyglądać na zmęczoną w dniu ślubu. Twoja szminka będzie musiała być super pigmentowana, nie wystarczy zwyczajnie ją zaaplikowąć na usta - najlepiej nałożyć co najmniej dwie warstwy koloru, aby upewnić się, że pozostanie na długo. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego makijaż ślubny trwa tak długo, to masz odpowiedź. Co najważniejsze, twój makijaż ślubny musi być bardziej intensywny niż zwykły makijaż lub podwyższona wersja tego, co zwykle robisz, z lepszymi, bardziej wytrzymałymi kosmetykami.

Jakie są obecne trandy w makijażu ślubnym? W tym sezonie przeważają metalowe smokey eyes. Od metalicznego złota, od brązu po szampan i odcienie perłowe. Spraw, by makijaż oczu wyróżniał się takimi odcieniami. Odważny makijaż oczu sprawia, że odcienie warg są delikatniejsze dzięki różowym odcieniom brzoskwini. Wybierz kolor warg, który odpowiada twojemu odcieniu skóry. Głęboka czerwień dobrze działa z ciepłym odcieniem skóry, a jasnoczerwona dobrze komponuje się z piękniejszą cerą.

Silne i dobrze wyglądajęce brwi mogą natychmiast podnieść linię twojej twarzy. Aby otworzyć oczy, użyj opalizującego obmycia koloru z dużą ilością tuszu do rzęs na górnej i dolnej linii rzęs. Ponieważ reszta twarzy jest zroszona i świecąca, sugeruje się zrównoważenie wyglądu z półmatowym odcieniem warg w głębszych tonach, to może natychmiast dodać uroku twojemu wyglądowi. Głębokie czerwienie i kolory jagód są zawsze modne i pasują do każdego odcienia skóry.

Jeśli planujesz zrobić własny makijaż w dniu ślubu, to jest kilka rzeczy, które na pewno chcesz zapamiętać:

- Przed swoim wielkim dniem, oczyść i złuszcz skórę. Chcesz pozbyć się martwej skóry lub łuszczenia, które sprawią, że twój makijaż okaże się suchy i nie trwały? Gładka podstawa najlepiej sprawdzi, czy twój makijaż nie przylega do żadnych suchych miejsc.

- Usuń suche miejsca i pozwól makijażowi przesuwać się po skórze przez nawilżanie. Suchość sprawia, że twój makijaż przylega do tych miejsc, natomiast przez nawilżenie zredukujesz wygląd suchych plam. Aby skóra nie wysychała przez cały dzień, należy pić dużo wody!

- Podkład pomoże wygładzić skórę, a także pomoże przedłużyć zużycie podkładu i korektora. Użyj podkładu na twarzy i podkładu do oczu przed użyciem cieni do powiek.

- Kiedy skończysz swój makijaż, zawsze utrwal swój wygląd za pomocą sprayu. Możemy polecić spray All Nighter Setting Urban Decay.

- Aby zapewnić długotrwałą aplikację do makijażu oczu, pokrywka od linii rzęs do brwi powinna być przygotowana kremem. Użyj bazy, która ma nieco jaśniejszy kolor niż skóra. Warstwy cienia będą miały większą wytrzymałość, jeśli usiądą na szczycie przygotowanego oka.

- Korekcja kolorów polega na zapamiętywaniu podstawowej teorii kolorów na kole barw. Aby zakryć wszelkie zaczerwienienia z powodu ostrych zimowych wiatrów, uszkodzeń słonecznych lub trądziku, zalecamy zastosowanie w razie potrzeby koloru zielonego. Jeśli masz ciemne cienie pod oczami w niebieskim lub fioletowym odcieniu, użyj korektora rozjaśniającego lub brzoskwiniowego w celu zneutralizowania cienia.


Ślub to dzień w jakim wybieramy głównie jasne a również przygaszone kolory, oczywiście taki makijaż ślubny jest wyjątkowym i uniwersalnym rozwiązaniem jakiego rodzaju możemy zastosować. Nie musi to być jednakże za delikatny makijaż, zwróćmy szczególną uwagę na kolory górujące, które będą pozytywnie prezentować się na naszej twarzy w połączeniu z innymi dodatkami. Musimy pamiętać, iż dobór makijażu to w szczególności wskazanie własnych zalet, uwydatnienie tego na czym nam kobiecie najbardziej będzie zależeć. W końcu kto jak nie my same, rozumiemy w czym czujemy się najkorzystniej a także co umożliwia najbardziej oczekiwany przez nas efekt, a w konsekwencji powinniśmy inspirować się właśnie w ten sposób.

Zdecydowanie proponujemy skorzystać z oferty profesjonalnej makijażystki. W jaki sposób taką wyszukać? Możesz skorzystać z polecenia - makijaż ślubny Wrocław lub możesz poszukać samodzielnie na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych czy społeczniościowych. Dobrzej jest przejrzeć parę różnorodnych propozycji i wybrać najlepszą dla siebie.

Nie zapomnij, by zrealizować próbny makijaż ślubny parę tygodni przed uroczystością ślubną, rzecz jasna w właściwym do tego miejscu, co przypuszczalnie dla większości z dziewczyn nie będzie żadnym zadziwieniem. Nie jest zgodne z prawdą, iż możemy wykonać go na własną rękę mianowicie w sposób indywidualny, nigdy nie będziemy bowiem świadome, jak sporo koncepcji a zwłaszcza rodzajów lub opcji, można by było w naszym wypadku użyć. Dlatego w należytym czasie trzeba przejść się do salonu kosmetycznego, gdzie przy pokazaniu wszystkich naszych inspiracji oraz uwag, zostanie tego rodzaju makijaż właściwie zrobiony. W przypadku gdy przygotujemy to odpowiednio wcześniej, to będziemy mieli swoistą gwarancję, iż po przemyśleniu wszystkich możliwości, postawiliśmy na tą najodpowiedniejszą, jaka idealnie wypadnie jako makijaż ślubny w przypadku naszej osoby.


Copyright © is-best.pl 2015